Zabytkowy Cadillac 1957 na ślubMarka Cadillac powstała w 1902 roku, a jej założycielem był Martin Leland, produkujący komponenty dla przemysłu samochodowego. Sama nazwa Cadillac pochodzi od nazwiska Antoine de Lamothe-Cadillac, kawalera francuskiego, oficera w służbie Ludwika XIV, który założył miejscowość Ville d'Etroit, która z czasem rozrosła się do rozmiarów pokaźnego miasta, centrum amerykańskiego przemysłu samochodowego. Dziś funkcjonuje jako Detroit. Marka odnosiła sukcesy na rynku, przez co zainteresował się nią koncern General Motors, który w 1909 roku przejął pełną kontrolę nad firmą.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej auta takie jak Coupe de Ville, Fleetwood czy El Dorado stały się ikonami motoryzacji i bardzo szybko zapełniły parkingi przy willach w Hollywood. To w tym właśnie okresie powstała seria 62 - jedna z bardziej rozpoznawalnych serii Cadillaca.

Cadillac 62 Series w kolorze błękitno-perłowym, który Państwu oferujemy wyprodukowany został w 1957 roku i posiada 6-cio litrowy silnik o mocy 300 KM. Nie tylko jego dźwięk ale również wygodne kanapy oraz miękkie zawieszenie sprawią, że podróż tym samochodem stanie się niezapomnianym przeżyciem

Wynajmij Cadillaca 62 Series, przenieś się w niezwykłe lata 60. i zostań pasażerem unikalnego krążownika amerykańskich szos.